Skip to content

Автори книг, що увійшли до шорт-листа KBU AWARDS 2023

детальніше про номінацію...

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.

Ольга Дубчак — українська літературна редакторка, кандидатка наук, філологиня. головна редакторка видавництва “Віхола”. Має вищу освіту в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова та захистила в ньому дисертацію з когнітивної лінгвістики.

Психотерапевт, викладач аргентинського танго, співавтор концепції й курсу Танго-терапії. Спеціалізація: тілесно-орієнтовані методи в гештальт-підході, терапія пар.

Психологиня-практик, кандидатка психологічних наук, сертифікована гештальт-терапевтка, супервізорка, тренерка, ведуча терапевтичних і навчальних груп. Живе і працює в Києві. Займається психологічною практикою більш ніж 12 років.

Поетеса, тангера, танго-діджей, телеведуча. Понад двадцять років — у телестудії. Десять років — у танго. Вісім років — за діджейським пультом на мілонгах в Україні та Європі.

Оксана Мороз — авторка з унікальною метою. Оксана має двадцятирічний досвід роботи в різноманітних комунікаціях, починаючи з власного бізнесу й закінчуючи великими корпораціями. Відомі політики та бізнесмени роками зверталися до Оксани Мороз за допомогою, адже вона є спеціалістом в області аналізу та формування інформаційного поля.

Українська письменниця та блогерка, яка всі свої роботи та поради обгрунтовує науковими дослідженнями. За освітою – біолог. Працювала в Інституті молекулярної біології. Вивчала молекулярну генетику, генетичну інженерію і імунологію.

Марк Лівін — письменник, журналіст, видавець The Village Ukraine. Спікер TEDx, викладач сторітеллінгу та співведучий подкасту про психологію «Простими словами». Лауреат конкурсів видавництва «Смолоскип» та «Коронація слова».

Ілля Полудьонний — сертифікований гештальт-терапевт, психолог, співзасновник платформи онлайн-психотерапії TreatField. Ведучий популярного подкасту «Простими словами» та співавтор однойменної книги.

Фундація була заснована 4 жовтня 2012 року Андрієм Федорівим у пам’ять про свою першу дружину Дарину Жолдак. Дарина була арт-критиком, відомою галеристкою та мистецтвознавицею.

Більше про Автора

Тетяна Лукинюк — це авторитет для успішних маркетологів України й не тільки. Вона працювала бренд менеджером в Coca-Cola і маркетинговим директором в Oriflame Cosmetics. Навіть коли народилася друга дитина, Тетяна не перестала працювати.

Людмила Колб — журналістка, яка працює в медіа вже понад 10 років. Вона також була головною редакторкою журналу The Point (видання від сайту robota.ua), яке присвячене, власне, пошуку роботи, покращенню вмінь, різноманітним психологічним аспектам, які впливають на якість роботи та якість життя загалом.

Тетяна Гонченко працює з текстами вже 16 років, із них 4 роки — на фрилансі. Була журналісткою та редакторкою друкованих та онлайн-медіа в Дніпрі, Запоріжжі й Києві.

Ярослав Грицак — український науковець, історик, публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету.

Вікторія Берещак — експертка зі стратегічних і тактичних комунікацій. Викладає в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. Пише колонки для The Page, «Мінфін», «РБК-Україна». Народилася в місті Костянтинівка Донецької області. Закінчила з відзнакою Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Наталя Удріс-Бородавко є завідувачкою кафедри графічного дизайну Київського національного університету культури і мистецтв. Вона також є кандидаткою соціологічних наук і доценткою. Наталя є членкою декількох організацій, таких як Спілка дизайнерів України, товариство International Watercolor Society і громадська організація Design4Ua.

Сертифікована фасилітаторка, коуч (АСТР) та тренерка. Членкиня Міжнародної асоціації фасилітаторів (IAF). Авторка, методолог і тренерка програм навчання фасилітацІЇ, проектного менеджменту та стратегічного розвитку для представників креативних бізнесів, громадських організацій та молоді.

Олександра Фідкевич — пiдприємиця, бізнес-консультантка, експертка з розвитку особистих брендів. Успішно втілює унікальну бізнес-модель для України, побудовану на творчості й кулінарії.

Сергій Корсунський — надзвичайний і повноважний посол України в Японії, директор Дипломатичної академії при МЗС України (2017-2020), надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині (2008–2016).

Дмитро Борисов, автор книги “Як відкрити ресторан” — це не просто письменник, це кухар, власник мережі ресторанів, який створив абсолютно нову концепцію для українського ресторанного сегменту. Саме тому його книга — це збірник кейсів, які реально працюють та використовуються ним упродовж десятиліття.

Авторка, журналістка, творча особистість. Народилася 1 грудня 1986 року в Харкові і вивчала журналістику в Харківському національному університеті ім. Каразіна. Професійно займалася політичним аналізом, сценарієм для телебачення та редагуванням гастрономічного розділу у лайфстайл-виданні.

Костянтин Симоненко — відомий український мандрівник, адвокат, співвласник міжнародної юридичної компанії. Перший українець, який відвідав усі країни світу.

Вадим Денисенко — виконавчий директор українського інституту майбутнього, народний депутат VIII скликання. Доктор історичних наук (дисертація про створення авторитарного режиму Віктора Януковича, співзасновник Еспресо TV, співавтор книги про наріжні закони функціонування політики “Політики не брешуть”.

Надія Сухорукова — українська журналістка.
Жителька Маріуполя, під час блокади вела щоденник у соцмережах. У 2023 році видавництво “Лабораторія” видало його окремою книжкою.

Вікторія Покатис — головна редакторка жіночого порталу WoMo, продюсерка івентів, мотиваційна спікерка з жіночого лідерства, співавторка медійного проєкту “Незламні” та книги, до якої увійшли 30 розповідей про жінок, які у війну стали надійною опорою для України.

Михайло Жирохов — український історик та журналіст. Закінчив історичний факультет Донецького державного університету в 2000 році.

Анастасія Федченко — українська журналістка, військова кореспондентка українського інтернет-видання “Новинарня”, регіональна редакторка телеканалу “UA: Перший”, волонтерка. Авторка народилася в Дніпрі. Закінчила журналістику та масові комунікації у Дніпровському національному університеті.

Радомир Мокрик — український історик, культуролог, науковий працівник Інституту східноєвропейських студій на філософському факультеті Карлового університету в Празі. Народився у 1987 році.
Автор має близько 30 публікацій на сайті “Історична правда”.

Віра Агеєва — українська літературознавиця, співзасновниця Київського інститута гендерного дослідження. Її увага прикута до деталей та повноті досліджень. Авторка спеціалізується на вивченні проблем стильової диференціації української літератури ХХ століття, особливостях розвитку українського модернізму.

Вахтанг Кіпіані — український історик та журналіст. Народився 1 квітня 1971 року в Тбілісі. Вищу освіту здобув за фахом вчитель історії та правознавства в Миколаївському державному педагогічному інституті, де навчався з 1989 по 1994 рік. З студентства вів активне соціальне життя, беручи участь в громадських рухах.

Михайло Винницький народився в Канаді, постійно проживає в Україні з 2003 року. Переїхав до Києва після здобуття ступеня PhD в Кембриджському університеті (Великобританія). Викладає на кафедрі соціології Києво-Могилянської Академії, а також у Львівській бізнес-школі Українського католицького університету.

Катерина Зарембо — дослідниця у галузі суспільних наук, політична аналітикиня, перекладачка, викладачка кафедри міжнародних відносин Києво-Могилянської академії. Асоційована аналітикиня в Центрі “Нова Європа”. Народилась у 1987 року.

Володимир В’ятрович — український публіцист, вчений, громадський діяч. Кандидат історичних наук, член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”. Розсекретив таємні документи КДБ – “хакером архівів чекістів”.

Ігор Дерев’яний — історик, заступник директора з наукової роботи Меморіального музею окупаційних режимів “Територія Терору”, співавтор праці “УПА. Історія нескорених”. Навчався на історичному факультеті Львівського національного університету.

Руслан Забілий — історик, фахівець з історії ОУН-УПА , директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” у Львові, співавтор праці “УПА. Історія нескорених”. Закінчив історичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. Магістр історії.

Петро Содоль — американець українського походження, один з перших дослідників історії та діяльності Української повстанської армії, член видавничої ради видавництва “Літопис УПА”. Співавтор праці “УПА. Історія нескорених”. Майор військових сил США, співзасновник вишкільного табору Пласту “Лісова школа”.

Любов Загоровська — українська письменниця, журналістка, поетеса.

Народилася 15 березня 1981 року в м. Івано-Франківську. Отримала освіту на філологічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Працює журналістом.

У 2008 році Микола Ябченко приєднався до команди ПРООН як фахівець зі зв’язків з громадськістю та роботи з громадськістю у програмі “Рівні можливості та права жінок в Україні” (EOWR), що фінансувалася ЄС. В цьому проєкт Микола захопився фемінізмом і займався як інституційними змінами, так і комунікаційною діяльністю.

Юлія Вус — українська ілюстраторка, чиї комікси надрукували The Washington Post. Згодом її роботи почали поширюватись в українських виданнях, книгах.

Іван Кипібіда – ілюстратор, дизайнер обкладинок та коміксист. Родом з Львівщини, вже багато років проживає у Львові.

Ілля Стронґовський  — український перекладач художньої літератури, видавець, колажист та книжковий дизайнер.

Павло Казарін — український журналіст, публіцист, філолог-літературознавець, телеведучий. Народився у Сімферополі.
2005 року закінчив Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського.