Skip to content

ЖУРІ KBU AWARDS 2023

детальніше про номінацію...

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.

Білоцерковська Ірина разом із своім майбутнім чоловіком, ветераном АТО/ООС Сергієм Панковим, заснувала видавництво “Білка”, яка поставило перед собою завдання прорвати умовну бульбашку над ветеранською (комбатанською) та волонтерською літературою. Головне досягнення видавництва “Білка” виведення теми війни у мейнстрім. Вони почали працювати, коли воєнну прозу і поезію вже вважали маргінальною і некомерційною. Три маркетингові агентства сказали, що воно збанкрутує з воєнною темою, тому що не знайде свого читача в Україні.

“Ну, ми ще подивимося”,  сказала Іра і зробила те, що зробила. На впертості, здоровій злості і вірі у свою місію.” (с)

З початку вторгнення видавництво не працювало лише місяць. Сергій воює, а Ірина разом із Тамарою Горіха-Зерня почали відправляти книжки по вільних територіях вже наприкінці березня 2022 року, паралельно займаючись волонтерством.

Алла Заяць – травмаедукаторка, психологиня-консультантка в методі позитивної психотерапії, soft-skill тренерка, HR менторка та авторка книги «Енергетичний менеджмент: практичний посібник з керування власною енергією».

Перелік проектів: Компанія «TechMagic» – стратегічна сесія, формування «Цілі-Цінностей-Місії»; компанія «Мірничий» – виконую обов’язки HRM на аутсорсингу, проведення співбесід на ключові посади, проведення тренінгів «Бачення компанії через 1 рік», «Тренінг командної взаємодії»; Магазин жіночого одягу «911» (м.Івано-Франківськ) – проведення навчання «Сервіс та стандарти обслуговування», «Активні продажі», «Тренінг командної взаємодії»; «Yogi» (м.Івано-Франківськ) – проведення тренінгу «Тренінг командної взаємодії»; компанія «Octo Via» («Українська Меблева Марка», магазини «Columbia», «Weekender») – проведення тренінгів «Сервіс та робота з клієнтами», «Активні продажі», «Тренінг командної взаємодії»; заклад харчування «ТАОМі» (м.Стрий) – проведення тренінгів «Сервіс та снадрати обслуговування», «Активні продажі», «Типологія гостей та робота з конфліктами».

Катерина Глазкова, виконавчий директор Спілки українських підприємців (СУП). Добре знає бізнес-середовище та проблематику українського бізнесу, оскільки 15 років працювала на редакторських посадах в провідних бізнес-виданнях. Починала кар’єру як тележурналіст. Згодом працювала у друкованих медіа: журнал «Кореспондент», газета «Коммерсант-Украина». Брала участь у створенні журналів «Фокус» та “Forbes.Україна”. З 2011 по 2014 роки була головним редактором ділового тижневика «Інвестгазета» та очолювала проект «ТОП-100».

Ярина Юріївна Ключковська (нар. 24 жовтня 1975, Львів) — українська фахівчиня з комунікацій, медіатренер, нині — викладачка Львівської бізнес-школи. Спеціалізується на стратегічних комунікаціях, комунікації змін, кризовій та державних комунікаціях. Кандидат у народні депутати від партії «Голос» на парламентських виборах 2019 року, № 32 у списку.

Почала кар’єру в PR-агентстві Romyr & Associates в 1995 році. Пізніше працювала в Weber Shandwick у США.

Основну частину кар’єри провела ведучи комунікаційні відділи компаній, включаючи Metro Cash & Carry Ukraine, UMC (тепер — МТС Україна), Майкрософт Україна і Group DF. Заснувала агентство Nords PR Ukraine та Grou в рамках AGAMA. Здобула магістра наук в Університеті Каліфорнії в Сан-Хосе в 2000 році.

Авторка більше десятка навчальних програм з комунікацій для фахівців і керівників організацій, викладачка у різних навчальних закладах України, включаючи Львівську бізнес-школу та Школу управління Українського католицького університету.

Співавторка навчального кейсу про створення суспільного мовлення в Україні для Leadership Academy for Development у Стенфордському університеті. Також є членом Наглядової ради Центру економічної стратегії та Опікунської ради Пласту.

Організаційний коуч, керуючий партнер консалтингової агенції agiledrive.

7 років усвідомленого досвіду у консалтингу .
10 років управлінського досвіду в коучинговому стилі
19 років досвіду в ІТ / консалтингу .
20 + завершених тривалих консалтингових проектів agiledrive.
Як аджайл-коуч і фасилітатор працював з 30+ топ-командами в Україні та за її межами.

 Народився 27 серпня 1974 року у Баку. 1996 року закінчив Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту за спеціальністю «Організація перевезень та керування на залізниці. транспорті». Працював на залізниці — черговим станцією, головним інженером станції Одеса-Сортувальна, начальником техвідділу Одеського регіону, начальником станції Одеса-Товарна.

Сергій Петренко очолював український підрозділ компанії «Яндекс» з 2005 року, з 2006 року – на посаді генерального директора «Яндекс.Україна», з 2010 року також був паралельним офіційним представником компанії в Білорусі.

Зараз засновник і керівник Community42 – спільнота людей, присвячена технологіям, бізнесу, креативності та інноваціям. Популярний блогер та подкастер.

Лариса Мудрак – СЕО Family Business Network Ukraine, президентка Win Win Communications Україна. Має більш ніж 25-річний досвід роботи у сфері комунікацій та медіа.

Розпочинала кар’єру як ведуча й авторка програм української редакції радіо «Свобода» (Київ – Мюнхен – Прага). Працювала спецкореспонденткою і телеведучою програми «Вікна». У 2005 році перейшла на державну службу. Працювала прессекретарем Міністерства надзвичайних ситуацій України. Восени того ж року була запрошена президентом України Віктором Ющенком для формування нового типу роботи пресслужби. І до 2010 року очолювала пресслужбу президента. У 2010–2014 роках обіймала посаду заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Була представником України в Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства. Активно займається волонтерською, громадською і просвітницькою діяльністю. Є членкинею Координаційної ради Aspen Ukraine Initiative.

Захоплюється інноваційними технологіями у сфері інформаційної політики й освіти, музейними платформами для знань і подорожам. 

Головний виконавчий директор, орієнтований на досягнення результатів, із понад 20-річним досвідом керівництва великими компаніями та їх зростання. Він — досвідчений керівник із вражаючим поєднанням досвіду в бізнесі, операційній діяльності та фінансах, а також сильної пристрасті до людей і виховання таланту. Сергій має величезний досвід роботи на різних ринках і в різних країнах, підтверджену репутацію потужних бізнес-результатів у корпоративному розвитку та великий стратегічний досвід. Його лідерство у розвитку бізнесу та трансформації компаній відіграло важливу роль у збільшенні частки ринку, прибутковості та впізнаваності брендів.

Стиль управління Сергія надзвичайно доступний, і він дуже практичний адміністратор. Він володіє всіма рисами, які вам знадобляться в генерального директора, особливо якщо ваша організація прагне вийти на нову територію бізнесу або ваша організація потребує трансформації.

Лауреат нагород «Банк року Казахстан 2016/2019», «Заслужений фінансист Казахстану 2016», «Effie Awards Ukraine 2010». Має ступінь магістра фінансів і маркетингу та фізики Дніпровського національного університету. Має PMD-маркетинг бізнес-школи МІМ-Київ.

Успішний український бізнесмен, співзасновник, співвласник Нової пошти.
Лібертаріанець, прихильник принципів вільної економіки та зменшення ролі держави в економіці України. Системно підтримує розвиток підприємництва в Україні. Вважає, що Україна повинна стати новим економічним дивом світу.

Доктор економічних наук. Стратег і футуролог. Засновник і CEO групи компаній Advanter Group (стратегічний і бізнес-консалтинг, маркетинг, брендинг). Співзасновник бізнес-спільноти Board (об’єднує більше 600 підприємців). Співзасновник Центру економічного відновлення. Представник Singularity University. Викладач КНУ. Професор бізнес-шкіл KSE і LvBS. Партнер технологічних стартерів Payris, Investudio та інших.

Софія Романівна Федина — народний депутат України IX скликання від партії «Європейська Солідарність», політик, громадський діяч, член Президії Світової федерації українських лемківських об’єднань, політолог-міжнародник. українська співачка і телеведуча, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету ім. І. Франка.
Під час Революції Гідності – голос Львівського Євромайдану.
З березня 2014 року до сьогодні – волонтер АТО/ООС.

Лауреат Премії імені Василя Стуса (2013)
Лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2017).
Кавалер Ордену ім. Княгині Ольги ІІІ ступеня (2018 р.)

Народилася 18 лютого 1984 у Львові. За громадянством та національністю — українка.
1990—2000 — навчалася у СШ № 53 з поглибленим вивченням англійської мови. Закінчила з відзнакою
2000-2005 – навчалася у Львівському національному університеті імені Івана Франка на факультеті міжнародних відносин. Закінчила з відзнакою, за спеціальністю політолог-міжнародник, перекладач.
У 2002 – 2005 перебувала на посаді заступника голови Львівського регіонального представництва Міжнародної молодіжної громадської організації Європейський Молодіжний Парламент. Як делегат від цієї організації брала участь у засіданнях Об’єднаної Ради Світової Молоді, Оксфорд.
2001-2005 – членство у ГО «Молода дипломатія».
2006 – 2012 – членство у Міжнародній асоціації молодих науковців політологів (IAPSS).
2012-2017 – Голова світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань, суб’єктами якої є українські лемківські організації України, Польщі, Словаччини, Сербії, Хорватії, США та Канади
Липень–серпень 2004 – навчання у Міжнародній літній школі Віденського університету, закінчила з відзнакою.
2005-2008 – навчання в аспірантурі Львівського університету ім. Франка.
Лютий–грудень 2008 — навчання на стипендіальній програмі польського уряду у Центрі Східноєвропейських Студій Варшавського університету. Захистила дипломну роботу на тему: «Історична пам’ять як державна політика: на прикладі проблеми примирення ветеранів ОУН-УПА та радянських ветеранів».
Лютий–жовтень 2010 — автор та ведуча політично-аналітичної програми «Погляд з Високого замку», Львівська обласна державна телерадіокомпанія.
21 травня 2010 захистила дисертацію на тему «Концепції миру в міжнародних зв’язках та їх реалізація» та отримала звання доктора філософії з політичних наук
Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики
Заступник Глави Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ)
Заступник керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Бразилія
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австралією
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Японією
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою
Сфера наукових зацікавлень: дослідження миру, врегулювання міжнародних конфліктів, механізми встановлення і підтримання миру.

ІРИНА ЦІЛИК (нар. 1982) — українська кінорежисерка та письменниця. Режисерка документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин», що  отримав чимало нагород, зокрема відзнаку за найкращу режисуру на кінофестивалі Sundance 2020, а також Національну премію України ім. Тараса Шевченка 2023 р. 

Також Цілик є режисеркою ігрового фільму «Я і Фелікс» за мотивами роману «Хто ти такий?» українського письменника та чоловіка Ірини Артема Чеха.

Крім того, Ірина Цілик є авторкою 8 книжок (поезія, проза, дитячі видання), серед яких «Глибина різкості», «Червоні на чорному сліди» та інші. Різні вірші й оповідання Цілик перекладено англійською, німецькою, французькою, польською, литовською, чеською, шведською, румунською, каталонською, грецькою, італійською, данською, норвезькою, турецькою, курдською мовами та опубліковано в низці міжнародних літературних журналів та антологій.

Під час повномасштабної війни Росії в України Цілик почала писати колонки та есеї для різних міжнародних видань, зокрема Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (Німеччина), Weekendavisen (Данія), Dwytygodnik (Польща) та інш. Кілька есеїв Цілик було включено до збірки «Україна 22», виданої у Великобританії Penguin Random House (2023). Есей Ірини «Інше життя» став частиною фандрейзерського проєкту у колаборації з американським фотографом Джимом Голдбергом (вид. Stanley/Barker, 2022). Ще одне есе «Шлях уробороса» увійшло до книги про швейцарську художницю Міріам Кан, що була видана як частина її виставки у Токійському палаці в Парижі (2023).

Іри́на І́горівна Подоля́к (нар. 2 травня 1967, Золочів, Львівська область) — українська політична діячка, колишня заступниця міністра культури, молоді та спорту,  народний депутат України 8-го скликання, член фракції Самопоміч.

У 2019 році вона балотуватися до Верховної ради 9-го скликання у виборчому окрузі № 116, але програла Миколі Княжицькому, отримавши лише 5,06% голосів. 2 жовтня 2019 року її призначено на посаду заступниці міністра культури молоді і спорту.

Проте, в 2020 році керівники Національних творчих спілок України висловили незадоволення і опублікували звернення до президента з проханням не призначати Подоляк міністром культури. Її обвинувачували в скасуванні державної підтримки Національних творчих спілок України та Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка. 6 березня 2020 року Тетяна Подоляк подала у відставку з посади заступниці міністра культури, молоді та спорту.

Зараз директора незалежного антикорупційного центр “NGL.media. Розслідування. Big Data. Аналітика”.

Олександр Панасюк — куратор освітніх програм, культурний менеджер, фотограф, засновник український студій. 

Навчався в Школі фотографії Віктора Марущенка.

Вивчав філософію у Інституті філософії та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова. Також навчався у Академії Фотографії.

Працював у видавництві “Лабораторія”, в Клубній книгарні “Наш Формат”. Зараз працює в Мережі захисту національних інтересів “А Н Т С”.

Андрій Любка (1987, Рига) ‒ український поет, прозаїк і перекладач.

Закінчив україністику Ужгородського університету та балканістику Варшавського університету. Автор збірок поезій  «Вісім місяців шизофренії» (2007), «ТЕРОРИЗМ» (2008), «Сорок баксів плюс чайові», збірки оповідань «Кілер» (2012), книжки есеїв «Спати з жінками» (2014), роману «Карбід» (2015, польське видання стало фіналістом найбільшої літературної премії Цнтральної Європи «Angelus»), книжки оповідань «Кімната для печалі» (2016), збірки короткої прози й есеїстики «Саудаде» (2017), роману «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан» (2018), книжки нон-фікшн «У пошуках варварів» (2019), роману «Малий український роман» (2020) та книги «Щось зі мною не так» (2022). Твори письменника перекладено на дюжину мов, окремими книжками виходили у Великобританії, Австрії, Польщі, Словенії, Боснії та Герцеговині, Сербії, Литві й Північній Македонії.

Лауреат літературних премій «Дебют» (2007), «Київські лаври» (2011), Фонду ім.Ковалевих (2017) та премії за модерну есеїстику ім. Ю.Шевельова (2017). Перекладає поезію й прозу з польської, англійської, сербської та хорватської мов.

Активний волонтер, який передав понад 175 автомобілів для ЗСУ; нагороджений медалями Головнокомандувача ЗСУ та Міністра оборони України.

Член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Член Українського PEN-клубу. 

Живе в Ужгороді.

Тетяна Лукинюк — українська маркетологиня, з 2021 року директорка з розвитку продуктів на масовому ринку Київстар, топ-менеджерка.

Закінчила Київський національний лінгвістичний університет, факультет англійської мови та літератури та Міжнародний інститут бізнесу, факультет економіки, спеціалізація маркетинг.

Тетяна Лукинюк має понад 20 років досвіду роботи в міжнародних компаніях, 11 з яких у сфері маркетингу.

Починала свою маркетингову кар’єру в рекламному агентстві, потім працювала в маркетингу в компаніях Gallaher Plc та Coca-Cola.

У 2008 році була призначена директором з маркетингу компанії Oriflame в Україні, а потім була відповідальною за країни СНД і Балтії. У 2011 році Тетяна була призначена директором з маркетингу провідної пивної компанії ”Сан ІнБев Україна” (пивний бренд №1 “Чернігівське”, бренди “Рогань”, “Staropramen”, “Stella Artois”, “Bud” та інші). У 2015 році Тетяна стала генеральним менеджером RedBull, що стало новим кроком у її кар’єрі.

У 2010 році стала викладати у Chartered Institute of Marketing (Великобританія), а 2016 року — стала асоційованим професором Київської школи економіки. Тетяна засновниця книжкового клубу Kyiv Bookworms Club, він об’єднує понад 1500 любителів художньої літератури.

Тетяна Лукинюк експерт зі стратегічного маркетингу та комунікацій, стратегічного планування та управління командою.

Любко Дереш — один із найвідоміших сучасних українських авторів. Головні герої його творів — підлітки та цікаві історії з їхнього життя. Автор намагається правдиво показати життя героїв, тому у творах використовує розповсюджений сучасний сленг та лайливі слова. У деяких уривках сюжет містить містичні елементи і враження підлітків, які перебували під впливом галюциногенних препаратів.

З 2008 року веде програму «Книжкова полиця» на телеканалі КРТ.

Роман «Голова Якова» (підзаголовок — «Як стати Богом і не заплакати»), над яким Дереш працював майже п’ять років, вийшов у лютому 2012 р. у видавництві «Клуб сімейного дозвілля».

Софія Челяк (нар. 13 травня 1997, м. Івано-Франківськ) — українська культурна менеджерка, ведуча, перекладачка. Членкиня Українського ПЕН. Закінчила філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (спеціальність — чеська мова й література). У 2019 році увійшла до рейтингу «TOP 30 under 30» від «Kyiv Post»

Від 2015 — перекладачка з чеської мови на фестивалі «Місяць авторських читань» у Львові.

Від 2016 — програмна директорка ГО «Форум видавців». Співорганізаторка українських стендів на Вільнюському книжковому ярмарку та Паризькому книжковому салоні. Координаторка поетичної платформи «Vesopolis» в Україні.

Від 2020 — ведуча проєктів «Культові українці: Позначені гривнею» і «Культові українці: Незалежні люди» (разом з істориком Олександром Алфьоровим) телеканалу «Суспільне Культура».

Від 2022 — у відділі міжнародних зв’язків Українського інституту книги. Членка експертної ради премії «Women in Arts-2020».

Політик, громадський діяч, позафракційний народний депутат України VIII скликання, з кінця лютого по кінець грудня 2014 року речник «Правого сектора». Засновник фірми «Сефер», яка займалася книготоргівлею і книговиданням (1996), та невеликої літературної агенції. Був теле- та радіоведучим: проєкт «Книга UA» на Першому національному, там же програма «Мандри», на «Просто радіо» – вечірнє шоу «Полный абзац с Бориславом Березою». У 2015-му був кандидатом на посаду міського голови Києва. Був заступником голови Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції. Керував тимчасовою слідчою комісією ВРУ, яка розслідувала відомості щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів (2018). Нагороджений Орденом Хреста Землі Марії 4-го ступеня – від президента Естонії Керсті Кальюлайда – за покращення співпраці між Україною та Естонією (2019).

Український підприємець і громадський діяч. Співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна, віце-президент УСПП, президент компанії «Євроіндекс». Член Ради директорів Всесвітньої асоціації виставкової індустрії UFI, член Комітету з питань освіти та ІТ-комітету. Віце-президент Виставкової федерації України.

У 2001–2008 був заступником  голови правління Інтернет Асоціації України. З 2013-2014 – співзасновником Громадянського Оперативного Штабу (ГОШ) під час Революції гідності. А в 2014-2016 – членом Національної ради реформ. 

Завідував кафедрою виставкової діяльності вищого навчального закладу «Інститут реклами». Викладач Києво-Могилянської бізнес-школи та Львівської бізнес-школи УКУ. Співавтор форсайтного дослідження “Людський капітал України”.

Автор трьох книг та понад 250 статей з питань менеджменту, маркетингу, інформаційних технологій, футурології.

З 2008 року працює радіоведучим Українського радіо «Культура» (з 2012 року ведучий авторської передачі «Історичні Фрески». З 2010 року — молодший науковий (з 2012 року науковий) співробітник Інституту історії України Національної академії наук України.

У 2014—2018 роках — прессекретар народного депутата України Андрія Білецького, з зими 2014 по червень 2015 року — керівник пресслужби полку «Азов».

З 2019 року – телеведучий на Суспільному телебаченні UA:Культура.

У 2020—2021 координатор українського відділення проєкту Принстонського університету «Framing the Late Antique and Medieval Economy».

З квітня 2022 року офіцер ССО «Азов-Київ», з вересня офіцер 3-ї окремої штурмової бригади, начальник групи управління.

Лідія Артюх – кандидатка історичних наук, етнографиня, авторка численних публікацій, присвячених народній кулінарії та українській етнографії, дослідниця обрядової культури та ритуальної їжі. Її праці фактично сформували уявлення про українську кухню серед широкої аудиторії, а книги «Традиційна українська кухня в народному календарі», «Звичаї українців у народному календарі» – стали справжніми бестселерами.

Владислав Рашкован — український фінансист, з 2017 року заступник виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді.

Навчався у Одеському державному економічному університеті.

 

Також виконував обов’язки заступника Голови Національного банку України, який відповідав за реформування і трансформацію банку в період з листопада 2014 року по 1 серпня 2016 року.