Автори книг, що увійшли до шорт-листа KBU AWARDS 2023 в номінації "історія"
Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.
Катерина Зарембо — дослідниця у галузі суспільних наук, політична аналітикиня, перекладачка, викладачка кафедри міжнародних відносин Києво-Могилянської академії. Асоційована аналітикиня в Центрі “Нова Європа”. Народилась у 1987 року.
Має ступінь кандидата наук у Національному інституті стратегічних досліджень. Отримала диплом магістра з європейських студій університету “University College Dublin” в Дубліні та навчалась на магістра англійської та італійської мов Національного університету імені Тараса Шевченка.
Авторка книги “Схід українського сонця” та співавторка “Писати аналітику може кожен. Мистецтво переконливого тексту”. Також перекладачка книги “Після війни. Історія Європи від 1945 року” Тоні Джадта.
Володимир Михайлович В’ятрович — український публіцист, вчений, громадський діяч. Кандидат історичних наук, член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”. Розсекретив таємні документи КДБ – “хакером архівів чекістів”. Один з головних ініціаторів “декомунізації”. Прихильник діяльності УПА та Євромайдану.
Трудову діяльність Володимир В’ятрович почав у 2005 році, викладав в Українському католицькому університеті у м. Львів та Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. В різні часи працював радником глави СБУ, керівником архівного відділу Українського інституту національної пам’яті, главою вченої ради Центру досліджень визвольного руху. Також в Українському науковому інституті Гарвардського університету, Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Ігор Дерев’яний — історик, заступник директора з наукової роботи Меморіального музею окупаційних режимів “Територія Терору”, співавтор праці “УПА. Історія нескорених”.
Навчався на історичному факультеті Львівського національного університету. Його дослідження зосереджені на репресіях радянського режиму проти діячів та організацій українського визвольного руху. Його дослідження про Є. Коновальця особливо цікаве тим,що автор детально подає факти з життя цього політичного діяча та аналізу його дії.
Найновіша робота автора написана у співавторстві з Володимиром В’ятровичем, кандидатомі сторичних наук, відомим дослідником історичного шляху Україниу боротьбі за незалежність, та Русланом Забілим, директором Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”. У дослідженні структуровано та послідовно викладено історію становлення та діяльності українського повстанського руху.
Руслан Забілий — історик, фахівець з історії ОУН-УПА , директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” у Львові, співавтор праці “УПА. Історія нескорених”.
Закінчив історичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. Магістр історії. Працює молодшим науковим співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України з 2005 року. Дослідник історії Української повстанської армії.
Автор численних статей з історії УПА та повстанської тактики. Сфера наукових інтересів: воєнна історія Українського повстанської армії.
Петро Содоль — американець українського походження, один з перших дослідників історії та діяльності Української повстанської армії, член видавничої ради видавництва “Літопис УПА”. Співавтор праці “УПА. Історія нескорених”. Майор військових сил США, співзасновник вишкільного табору Пласту “Лісова школа”.
Воював у В’єтнамі, отримав поранення. Нагороджений Хрестом хоробрості із Золотою Зорею та ще кількома військовими відзнаками.
Народився 1935 року 4 липня у селі Миколаївка, Тернопільська область. Батько — Петро Содоль-Зілинський був сотником армії УНР. Наприкінці Другої світової війни Петро Содоль з батьком оселився у Західній Німеччині, а потім емігрував у США.
Вивчав політологію в університеті в Небрасці, отримав ступінь бакалавра політичних наук та магістерський ступінь бібліотекознавства.
Автор англомовної книги “UPA: they fought Hitler and Stalin: A brief overview of military aspects from the history of the Ukrainian Insurgent Army, 1942–1949” , перших енциклопедично довідкових видань з історії УПА “Українська Повстанча Армія, 1943-49. Довідник I—ІІ” та низки наукових публікацій.
Любов Загоровська — українська письменниця, журналістка, поетеса.
Народилася 15 березня 1981 року в м. Івано-Франківську. Отримала освіту на філологічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Працює журналістом.
Лауреатка кількох літературних премій, авторка художніх творів, пісень та збірки спогадів “МояУПА”.
Літературний дебют авторки відбувся у 2011 році. Збірка “Назустріч вітру” була опублікована у видавництві “Лілея-НВ”.
Наступні твори були написані у жанрі художньої прози, але найбільш важливою можна назвати документальну збірку спогадів учасників Української повстанської армії, що була видана 2022 року. В ній міститься інтерв’ю із сотенним УПА, політв’язнем радянських таборів Мирославом Симчичем, зв’язкової Романа Шухевича Ольги Ільків та членкині ОУН Стефанії Процак-Костюк.
У 2008 році Микола Ябченко приєднався до команди ПРООН як фахівець зі зв’язків з громадськістю та роботи з громадськістю у програмі “Рівні можливості та права жінок в Україні” (EOWR), що фінансувалася ЄС. В цьому проєкт Микола захопився фемінізмом і займався як інституційними змінами, так і комунікаційною діяльністю. Наприклад, у 2009 році в рамках EOWR було створено перший ролик соціальної реклами “Гаряча лінія” для постраждалих від домашнього насильства, що привело до значного збільшення кількості дзвінків від потерпілих.
Протягом певного часу Микола Ябченко працював з міжнародними та українськими неурядовими організаціями в галузі прав жінок. У 2019 році він повернувся до команди ПРООН як спеціаліст з комунікацій та управління знаннями для Проєкт ЄС-ПРООН з парламентської реформи.
Микола Ябченко також відповідає за гендерну складову проєкт і активно бореться за гендерну рівність у всіх сферах життя, як у роботі, так і в особистому житті.
Юлія Вус — українська ілюстраторка, чиї комікси надрукували The Washington Post. Згодом її роботи почали поширюватись в українських виданнях, книгах.
Відоме американське видання The Washington Post опублікувало комікс української ілюстраторки Юлії Вус, який розповідає про початок повномасштабного російського наступу на Україну.
«Я ніколи не думала, що зроблю комікс про війну, який базуватиметься на моєму досвіді. Але збереження пережитого зараз надзвичайно важливе, хоча й складне. Я розумію, що кожен створює історію», — зазначила авторка на свої сторінці у фейсбуці.
Іван Кипібіда – ілюстратор, дизайнер обкладинок та коміксист. Родом з Львівщини, вже багато років проживає у Львові.
Ілюстратор, який вже долучився до оформлення знакових українських видань та перекладів світових шедеврів. Як коміксист, Іван тільки починає, але вже почувається комфортно. А от фемінізм лише відкриває для себе і тому його влучні питання стали основою інтермедій.
Ілля Юрійович Стронґовський (народився 25 травня 1982 в Житомирі) — український перекладач художньої літератури, видавець, колажист та книжковий дизайнер.
У 2000-х роках він брав участь у житомирських літоб’єднаннях та був учасником збірки поезії “Дві тонни: Антологія поезії двотисячників”. Він також засновник фестивалю поетів-початківців “Молода Республіка Поетів” і автор збірки віршів, перекладених польською та чеською мовами.
З 2004 року він працював як дизайнер і заснував власну студію strng, спеціалізуючись на дизайні книжкових обкладинок, постерів і принтів.
Він також став відомим як дизайнер і виробник авторських футболок та контроверсійних сувенірів під брендом “Nевпинно”. Також був активним у соціальних мережах і мав блог у ЖЖ, а також облікові записи на Facebook, Twitter і Wikipedia.
Під час російського вторгнення до України він переїхав до Польщі зі своєю сім’єю, та 2022 році брав участь у Міжнародній книжковій виставці та літературному фестивалі “Світ книги”.
Він автор ідеї написання книжки “коротка історія українського фемінізму”, давно адвокатує питання прав жінок, інклюзії, рівності. Саме тому теж з’являється на цих сторінках. Батько двох дітей, співзасновник “Видавництва”, колажист та графічний дизайнер.
Павло Казарін – український журналіст, публіцист, філолог-літературознавець, телеведучий. Народився у Сімферополі.
2005 року закінчив Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. З 2004 року працює у медіа. Ведучий телеканалу ICTV, громадсько-політичного ток-шоу Зворотній відлік на телебаченні UA: Перший. Автор та ведучий проекту Грані правди на телеканалі 24. Ведучий програми Подвійні стандарти на Радіо НВ та оглядач українського бюро Радіо Свобода.
Переїхав до Києва у 2014 році після окупації півострова.
Коло зацікавлень — пострадянський дрейф та питання ідентичності. Вважає, що мета публіцистики — впорядковувати хаос до стану змістів.
Лауреат премії “Високі стандарти журналістики” 2017 рік та Премії “Імені Георгія Ґонґадзе” 2020 рік.
Ярослав Грицак — український науковець, історик, публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І.Франка, гість-професор (1996—2009) Центральноєвропейського університету у Будапешті, перший віце-президент (1999—2005) Міжнародної асоціації україністів. Головний редактор наукового річника “Україна модерна”, член редакційної колегії часописів “Ab Imperio”, “Judaica Ukrainica”, “Критика”, “Slavic Review”, член наглядової ради журналу “Harvard Ukrainian Studies”. Почесний професор НаУКМА.
Викладач курсів “Історія України” та “Великі книги” в Українській академії лідерства й онлайн-курсу “Вибрані питання європейської історії” на платформі Prometheus.
Має понад 500 наукових публікацій на історичну тематику. Відомий також своїми публіцистичними творами.