Skip to content

Автори книг, що увійшли до шорт-листа KBU AWARDS 2023 в номінації "ідентичність"

детальніше про номінацію...

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.

Радомир Мокрик — український історик, культуролог, науковий працівник Інституту східноєвропейських студій на філософському факультеті Карлового університету в Празі. Народився у 1987 році.
Автор має близько 30 публікацій на сайті “Історична правда”.

Навчався на факультеті культурологія у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Також вивчав модерну історію в Карловому університеті в Празі та навчався в Оксфорді.

Після повномасштабного вторгнення повернувся з Праги у Львів та викладає у Карловому університеті дистанційно. Також викладає в Українському католицькому університеті.

Віра Агеєва — українська літературознавиця, співзасновниця Київського інститута гендерного дослідження. Її увага прикута до деталей та повноті досліджень. Авторка спеціалізується на вивченні проблем стильової диференціації української літератури ХХ століття, особливостях розвитку українського модернізму. Вона видає численні корисні статті, рецензії, огляди в журналах “Вітчизна”, “СПрапор”, “Березіль”, “Слово і час”. у просторі українського літературознавства.

Народилася в Бахмачі, Чернігівщина. Отримала вищу освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в 1980 році. Працювала в Інституті літератури НАНУ. У 1980 році стала заступницею редактора журналу “Слово і час”.

Віра Агеєва є лауреаткою премії імені Тараса Шевченка як співавторка навчального посібника “Історія української літератури ХХ століття” 1996 року та премії імені Петра Могили за монографію “Інтелектуальна проза Віктора Петрова-Домонтовича” 2008 року.

У книзі “За лаштунками імперії: есеї про українсько-російські культурні відносини” письменниця описує процес українського спротиву імперії, аналізує боротьбу за збереження колективної пам’яті.Книги Віри — це справжня знахідка для поціновувачів різноманіття та глибини української культури.

Вахтанг Кіпіані — український історик та журналіст. Народився 1 квітня 1971 року в Тбілісі. Вищу освіту здобув за фахом вчитель історії та правознавства в Миколаївському державному педагогічному інституті, де навчався з 1989 по 1994 рік. З студентства вів активне соціальне життя, беручи участь в громадських рухах. З початку дев’яностих працював редактором, кореспондентом і оглядачем в ряді газет і програм на телебаченні. На його рахунку роботи на таких телеканалах як: “1 + 1”, “Інтер” та “Перший національний”.

Вахтанг Кіпіані є володарем декількох нагород, серед яких: Заслужений журналіст України 2005, Національна телевізійна премія “Телетріумф” 2014 і Премія імені Георгія Гонгадзе 2019.

Михайло Винницький народився в Канаді, постійно проживає в Україні з 2003 року. Переїхав до Києва після здобуття ступеня PhD в Кембриджському університеті (Великобританія). Викладає на кафедрі соціології Києво-Могилянської Академії, а також у Львівській бізнес-школі Українського католицького університету. Бере активну участь у реформі освіти, призначений керівником Секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти в Україні.

Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». Книжка “Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності” вперше побачила світ 2019-го року англійською мовою під заголовком «Ukraine’s Maidan, Russia’s War. A Chronicle and Analysis of the Revolution of Dignity» і стала внеском Михайла Винницького у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні.