Skip to content

Автори книг, що увійшли до шорт-листа KBU AWARDS 2023 в номінації "Війна"

детальніше про номінацію...

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.

Костянтин Симоненко — відомий український мандрівник, адвокат, співвласник міжнародної юридичної компанії. Перший українець, який відвідав усі країни світу.

Близько 10 років тому Костянтин відвідав 50 країн. Тоді йому прийшла ідея здійснити давню мрію й побачити всі країни світу. Завершити свою подорож мріяв, зустрічаючи схід сонця під бовванами острова Пасхи.

18 вересня 2018 року представник Національного реєстру рекордів України прямо на острові Пасхи вручив мандрівнику диплом першого українця, який відвідав усі країни світу. У 2019 отримав диплом власника найбільшої колекції тарілок з усіх країн світу.

Кілька років друзі підбивали Костянтина написати книгу про свої подорожі, але він лише відмахувався, мовляв, як можна описати запах Африки або гуркіт вулкана на Вануату? Врешті-решт піддався на вмовляння дітей і у 2021 році світ побачила його книга “2 000 000 кілометрів до мрії. Як я відвідав усі країни світу “.

Вадим Денисенко — виконавчий директор українського інституту майбутнього, народний депутат VIII скликання. Доктор історичних наук (дисертація про створення авторитарного режиму Віктора Януковича, співзасновник Еспресо TV, співавтор книги про наріжні закони функціонування політики “Політики не брешуть”.

Вадим Денисенко народився 1974 року у Києві. Вивчав філологію в Національному університеті ім. Т. Г. Шевченка та гуманітарні науки в Києво-Могилянській академії. У 2003 році здобув кандидатський ступінь, в 2022 став доктором історичних наук.

Закінчивши навчання, працював головним редактором газет “Перша Кримська” та “Коментарі”. У 2013 заснував інформаційний канал Еспресо TV та обійняв посаду головного редактора, але вже наступного року облишив її, ставши народним депутатом і представником уряду в парламенті.

Окрім книги про закономірності функціонування сучасної політики (вийшла у 2020 році у видавництві “Наш Формат” під назвою “Політики не брешуть”), написаної у співавторстві з політичним журналістом Юрієм Вишневським, творчий доробок Денисенка охоплює літературознавчу монографію “Модерн як поле експерименту”, монографію “Становлення особистісного режиму Віктора Януковича в 2010-2014 рр.” та 2 збірки художніх оповідань.

Надія Сухорукова — українська журналістка.
Жителька Маріуполя, під час блокади вела щоденник у соцмережах. У 2023 році видавництво “Лабораторія” видало його окремою книжкою.

Авторка протягом 20 останніх років працювала в журналістиці, до війни вела телебаченні авторську програму “Вулиця нашої мрії”, в якій розповідала про історію та життя міста. Вважає себе суто телевізійницею, проте її сильні та відверті тексти промовляють до світу, день за днем документуючи трагедію Маріуполя.

Уривки зі щоденника Надії звучали в Європарламенті, в Литві за його мотивами створили виставу, а в Україні він надихнув творче об’єднання українських продюсерів на створення документального фільму про життя у Маріуполі в перший місяць повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави.

Надія Сухорукова вірить, що колись обов’язково повернеться до рідного міста, а її репортажі стануть історичним документом, який розкаже наступним поколінням про те, яким був Маріуполь до того, як туди прийшла російська армія.

Вікторія Покатис — головна редакторка жіночого порталу WoMo, продюсерка івентів, мотиваційна спікерка з жіночого лідерства, співавторка медійного проєкту “Незламні” та книги, до якої увійшли 30 розповідей про жінок, які у війну стали надійною опорою для України.

Авторка стверджує, що її стихія – бізнес. Вона знає, що таке жіноче лідерство, уміє опиратися гендерним стереотипам.

Михайло Олександрович Жирохов (нар. 19 листопада 1974, Комсомольське, Донецька область) — український історик та журналіст.

Закінчив історичний факультет Донецького державного університету в 2000 році.

Спеціалізації — конфлікти на пострадянському просторі, історія авіації.

Є автором близько 300 друкованих праць в періодичних виданнях Росії, України, Чехії, Сербії та інших країн.

Анастасія Федченко — українська журналістка, військова кореспондентка українського інтернет-видання “Новинарня”, регіональна редакторка телеканалу “UA: Перший”, волонтерка.

Авторка народилася в Дніпрі. Закінчила журналістику та масові комунікації у Дніпровському національному університеті.
Працювала кореспондентом щоденної всеукраїнської газети “День”, журналістом ICTV, UATV, 24 каналу.

Нагороджена відзнакою “Козацький хрест першого ступеню” за мужність та високий професіоналізм у роботі.

Як військовий кореспондент, вона постійно перебуває в гарячих точках, особливо в зоні бойових дій на Сході України. Вона багато пише для “Української правди”, “Новинарні”, інтернет-видань та друкованих ЗМІ про реалії війни, долі звичайних людей та життя на межі. Також активно займається волонтерською та громадською діяльністю.

Приймала участь в унікальному етнопоказі “Українські амазонки” в рамках мистецького проекту “Українські амазонки” у Львові, на показі були учасниками жінки бойових дій на Сході України, волонтерки та військові журналісти.