Skip to content

ЖУРІ KBU AWARDS 2023 НОМІНАЦІЇ "Війна"

детальніше про номінацію...

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.

Софія Романівна Федина — народний депутат України IX скликання від партії «Європейська Солідарність», політик, громадський діяч, член Президії Світової федерації українських лемківських об’єднань, політолог-міжнародник. українська співачка і телеведуча, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету ім. І. Франка.
Під час Революції Гідності – голос Львівського Євромайдану.
З березня 2014 року до сьогодні – волонтер АТО/ООС.

Лауреат Премії імені Василя Стуса (2013)
Лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2017).
Кавалер Ордену ім. Княгині Ольги ІІІ ступеня (2018 р.)

Народилася 18 лютого 1984 у Львові. За громадянством та національністю — українка.
1990—2000 — навчалася у СШ № 53 з поглибленим вивченням англійської мови. Закінчила з відзнакою
2000-2005 – навчалася у Львівському національному університеті імені Івана Франка на факультеті міжнародних відносин. Закінчила з відзнакою, за спеціальністю політолог-міжнародник, перекладач.
У 2002 – 2005 перебувала на посаді заступника голови Львівського регіонального представництва Міжнародної молодіжної громадської організації Європейський Молодіжний Парламент. Як делегат від цієї організації брала участь у засіданнях Об’єднаної Ради Світової Молоді, Оксфорд.
2001-2005 – членство у ГО «Молода дипломатія».
2006 – 2012 – членство у Міжнародній асоціації молодих науковців політологів (IAPSS).
2012-2017 – Голова світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань, суб’єктами якої є українські лемківські організації України, Польщі, Словаччини, Сербії, Хорватії, США та Канади
Липень–серпень 2004 – навчання у Міжнародній літній школі Віденського університету, закінчила з відзнакою.
2005-2008 – навчання в аспірантурі Львівського університету ім. Франка.
Лютий–грудень 2008 — навчання на стипендіальній програмі польського уряду у Центрі Східноєвропейських Студій Варшавського університету. Захистила дипломну роботу на тему: «Історична пам’ять як державна політика: на прикладі проблеми примирення ветеранів ОУН-УПА та радянських ветеранів».
Лютий–жовтень 2010 — автор та ведуча політично-аналітичної програми «Погляд з Високого замку», Львівська обласна державна телерадіокомпанія.
21 травня 2010 захистила дисертацію на тему «Концепції миру в міжнародних зв’язках та їх реалізація» та отримала звання доктора філософії з політичних наук
Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики
Заступник Глави Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ)
Заступник керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Бразилія
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австралією
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Японією
Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою
Сфера наукових зацікавлень: дослідження миру, врегулювання міжнародних конфліктів, механізми встановлення і підтримання миру.

ІРИНА ЦІЛИК (нар. 1982) — українська кінорежисерка та письменниця. Режисерка документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин», що  отримав чимало нагород, зокрема відзнаку за найкращу режисуру на кінофестивалі Sundance 2020, а також Національну премію України ім. Тараса Шевченка 2023 р. 

Також Цілик є режисеркою ігрового фільму «Я і Фелікс» за мотивами роману «Хто ти такий?» українського письменника та чоловіка Ірини Артема Чеха.

Крім того, Ірина Цілик є авторкою 8 книжок (поезія, проза, дитячі видання), серед яких «Глибина різкості», «Червоні на чорному сліди» та інші. Різні вірші й оповідання Цілик перекладено англійською, німецькою, французькою, польською, литовською, чеською, шведською, румунською, каталонською, грецькою, італійською, данською, норвезькою, турецькою, курдською мовами та опубліковано в низці міжнародних літературних журналів та антологій.

Під час повномасштабної війни Росії в України Цілик почала писати колонки та есеї для різних міжнародних видань, зокрема Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (Німеччина), Weekendavisen (Данія), Dwytygodnik (Польща) та інш. Кілька есеїв Цілик було включено до збірки «Україна 22», виданої у Великобританії Penguin Random House (2023). Есей Ірини «Інше життя» став частиною фандрейзерського проєкту у колаборації з американським фотографом Джимом Голдбергом (вид. Stanley/Barker, 2022). Ще одне есе «Шлях уробороса» увійшло до книги про швейцарську художницю Міріам Кан, що була видана як частина її виставки у Токійському палаці в Парижі (2023).

Білоцерковська Ірина разом із своім майбутнім чоловіком, ветераном АТО/ООС Сергієм Панковим, заснувала видавництво “Білка”, яка поставило перед собою завдання прорвати умовну бульбашку над ветеранською (комбатанською) та волонтерською літературою. Головне досягнення видавництва “Білка” виведення теми війни у мейнстрім. Вони почали працювати, коли воєнну прозу і поезію вже вважали маргінальною і некомерційною. Три маркетингові агентства сказали, що воно збанкрутує з воєнною темою, тому що не знайде свого читача в Україні.

“Ну, ми ще подивимося”,  сказала Іра і зробила те, що зробила. На впертості, здоровій злості і вірі у свою місію.” (с)

З початку вторгнення видавництво не працювало лише місяць. Сергій воює, а Ірина разом із Тамарою Горіха-Зерня почали відправляти книжки по вільних територіях вже наприкінці березня 2022 року, паралельно займаючись волонтерством.

Іри́на І́горівна Подоля́к (нар. 2 травня 1967, Золочів, Львівська область) — українська політична діячка, колишня заступниця міністра культури, молоді та спорту,  народний депутат України 8-го скликання, член фракції Самопоміч.

У 2019 році вона балотуватися до Верховної ради 9-го скликання у виборчому окрузі № 116, але програла Миколі Княжицькому, отримавши лише 5,06% голосів. 2 жовтня 2019 року її призначено на посаду заступниці міністра культури молоді і спорту.

Проте, в 2020 році керівники Національних творчих спілок України висловили незадоволення і опублікували звернення до президента з проханням не призначати Подоляк міністром культури. Її обвинувачували в скасуванні державної підтримки Національних творчих спілок України та Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка. 6 березня 2020 року Тетяна Подоляк подала у відставку з посади заступниці міністра культури, молоді та спорту.

Зараз директора незалежного антикорупційного центр “NGL.media. Розслідування. Big Data. Аналітика”.

Олександр Панасюк — куратор освітніх програм, культурний менеджер, фотограф, засновник український студій. 

Навчався в Школі фотографії Віктора Марущенка.

Вивчав філософію у Інституті філософії та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова. Також навчався у Академії Фотографії.

Працював у видавництві “Лабораторія”, в Клубній книгарні “Наш Формат”. Зараз працює в Мережі захисту національних інтересів “А Н Т С”.

Андрій Любка (1987, Рига) ‒ український поет, прозаїк і перекладач.

Закінчив україністику Ужгородського університету та балканістику Варшавського університету. Автор збірок поезій  «Вісім місяців шизофренії» (2007), «ТЕРОРИЗМ» (2008), «Сорок баксів плюс чайові», збірки оповідань «Кілер» (2012), книжки есеїв «Спати з жінками» (2014), роману «Карбід» (2015, польське видання стало фіналістом найбільшої літературної премії Цнтральної Європи «Angelus»), книжки оповідань «Кімната для печалі» (2016), збірки короткої прози й есеїстики «Саудаде» (2017), роману «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан» (2018), книжки нон-фікшн «У пошуках варварів» (2019), роману «Малий український роман» (2020) та книги «Щось зі мною не так» (2022). Твори письменника перекладено на дюжину мов, окремими книжками виходили у Великобританії, Австрії, Польщі, Словенії, Боснії та Герцеговині, Сербії, Литві й Північній Македонії.

Лауреат літературних премій «Дебют» (2007), «Київські лаври» (2011), Фонду ім.Ковалевих (2017) та премії за модерну есеїстику ім. Ю.Шевельова (2017). Перекладає поезію й прозу з польської, англійської, сербської та хорватської мов.

Активний волонтер, який передав понад 175 автомобілів для ЗСУ; нагороджений медалями Головнокомандувача ЗСУ та Міністра оборони України.

Член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Член Українського PEN-клубу. 

Живе в Ужгороді.

Тетяна Лукинюк — українська маркетологиня, з 2021 року директорка з розвитку продуктів на масовому ринку Київстар, топ-менеджерка.

Закінчила Київський національний лінгвістичний університет, факультет англійської мови та літератури та Міжнародний інститут бізнесу, факультет економіки, спеціалізація маркетинг.

Тетяна Лукинюк має понад 20 років досвіду роботи в міжнародних компаніях, 11 з яких у сфері маркетингу.

Починала свою маркетингову кар’єру в рекламному агентстві, потім працювала в маркетингу в компаніях Gallaher Plc та Coca-Cola.

У 2008 році була призначена директором з маркетингу компанії Oriflame в Україні, а потім була відповідальною за країни СНД і Балтії. У 2011 році Тетяна була призначена директором з маркетингу провідної пивної компанії ”Сан ІнБев Україна” (пивний бренд №1 “Чернігівське”, бренди “Рогань”, “Staropramen”, “Stella Artois”, “Bud” та інші). У 2015 році Тетяна стала генеральним менеджером RedBull, що стало новим кроком у її кар’єрі.

У 2010 році стала викладати у Chartered Institute of Marketing (Великобританія), а 2016 року — стала асоційованим професором Київської школи економіки. Тетяна засновниця книжкового клубу Kyiv Bookworms Club, він об’єднує понад 1500 любителів художньої літератури.

Тетяна Лукинюк експерт зі стратегічного маркетингу та комунікацій, стратегічного планування та управління командою.